írom itt most ezt a tudományos értekezést
azért hogy majd 1953-ban
rólam nevezzék el a miskolci múzeumot
és szobrokat állítsanak nekem
meg útjelző karókat a tévelygőknek
de egyelőre 50 évesen inkább megnősülök
az avasi templomban esküszünk Kamillával
akivel gyakorta teázunk
aztán majd veszek itt a nyaralótelepen egy telket
építek rá egy Pele-lakot
kora nyártól őszig itt pihegek pihenek
pihengetek s végzem munkásságomat
és egyszer majd beoson a házba egy kerti pele
és mindent jól összerágcsál
neki bezzeg nem kell fogorvoshoz járni
nekem meg fáj a fogam
és pont most kell alkotnunk
valami gyönyörűt s maradandót
felségemmel Kamillával
és a költővel Tompa Mihállyal
akinek fenn repülne a lelke
de gyötri őt is valami fájdalom
és azt rebesgetik hogy közösen
még egy barlangot is fel kell fedeznünk
de az is lehet hogy kettőt
barátaim rengeteg még a dolog
az utókornak pedig ideje felkészülni
a hashajtásra
akarom mondani a főhajtásra
na aztán szépen tessék megeleveníteni
engemet
de azért csónakázhat is a nyájas olvasó
a Hámori-tavon
ha nagyon muszáj
kedves nőmnek pedig szonetteket
akkor írta Tompa Mihály midőn Lillafüreden Hermanéknál pihent
kibujdosok a szőlőhegyre
egy barátom után
egy szép hölgynek énekelek pacsirtadalt
tornácomon itthon vagyok
a vándor könyvébe sírverset írok
vagy örömverset még nem tudom
kikeletkor szerettelek te szép virágszál
verset írok majd a rózsafámhoz
meg a tavaszhoz pedig forr a világ
virágos kertben vagy sírboltban
múlt jelen s jövő?
borozás terepélyes nagy fa alatt
öreg barátomhoz írok levelet
vagyok egyszerre alant és fent
isten hozott benneteket
kedves nőmnek pedig szonetteket
neki írom majd utolsó verseim

